Uzunca bir aradan sonra hepinize merhaba….Yaklaşık 1 aydır yazmadığımı fark ettim….Arayan, soran, yeni yazı hani nerede diye mesaj yollayanlara verecek cevap bulamadım….Biraz zamansızlık, biraz dağınıklık, biraz da aslında yapacak çok şey varken hiç bir şey yapmak istememe içgüdüsü….zaten başımıza ne geliyorsa engel olamadığımız bu içgüdülerden geliyor…😬

Son yazımdan bu yana bu kadar ara verdiğimi bile unutmuştum aslında. Bu günlerde unutkanlık bende moda; 1 hafta içinde tam 3 kez arabayı park ettiğim yeri unutup, arabayı kaybettim diye veryansın eden, Nitsa’nın instagram hikayelerine alay konusu olmuş bir insanım, yazı yazmayı unutmuşum çok mu?? 😊

Malum 14 kasım yaklaşıyor, Dünya Diyabet Günü, her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok etkinlik düzenleniyor. Bu yazımda sizlere bu hafta sonu düzenlenecek olan 4. Diyabetli Çocuklar Zirvesi için çağrıda bulunmak istiyorum.

4 tane harika kadın; Kendisi de Tip1 diyabetli çocuk annesi olan, diyabetin bana kazandırmış olduğu dostlarımdan, canım arkadaşım Saadet Uruçoğlu; gönüllü, özverili diyabetli çocuk anneleri Barış Karakullukçu, Berna Özkan; ve kendi Tip1 diyabetli Emine Birkent‘in bir araya gelip organize ettikleri bu etkinlik yine dolu dolu.

Tip1 Diyabetli iş insanları, sporcu ve sanatçıların çocuklara ve ailelerine ilham verecek, umut olacak konuşma ve performanslarını izleyebileceğiniz zirve, her sene yaklaşık 400 kişiye ev sahipliği yapıyor.

9 Kasım 2019 Cumartesi günü Levent’teki Sabancı Holding binasında saat 12:30’da başlayacak olup katılım ücretsizdir. Ayrıca diyabeti yönetirken çocuklarımıza ve bizlere destek olan , fark yaratan, ilham veren; kısaca “hayatımıza dokunan” okul, öğretmen ve spor hocalarımıza da teşekkür etmek için ödül törenimiz var.

Unutmayalım Diyabet bir takım oyunu; okul, öğretmen, anne, baba, kardeş, doktor, hemşire, diyetisyen, psikolog….iyi bir ekibiz biz….

Sizleri de bu güzel günü birlikte deneyimlemeye davet ediyorum.

9 Kasımda görüşmek üzere….

Sevgiler